Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zjazd z drogi publicznej

  sieci drogowej dzielą się na następujące kategorie: drogi krajowedrogi wojewódzkie;  drogi powiatowe;  drogi gminne.  Zgodnie z art. 2a ustawy (...)

 • Uszkodziłeś auto na zniszczonej drodze? Sprawdź jakie masz prawa

  , decyduje status drogi: za drogi krajowe odpowiada generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad, za drogi wojewódzkie – zarząd województwa, za drogi (...)

 • Decyzja ZRID na realizację drogi na terenach SP

  . 326). Z kolei art. 2 ust. 1. ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (tekst jednolity: Dz. U. 2007 r. Nr 19 poz. 115 z późn. zm.) kategoryzuje drogi publiczne na: 1) drogi krajowe; 2

 • Porada prawna na temat drogi krajowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat drogi krajowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawowa definicja dróg publcznych

  Jakie to są drogi publiczne? Drogami publicznymi zgodnie z ustawą z dnia 21 marca 1981 r. (Dz. U. z 1985 r., Nr 14 poz. 60 z późn. zmianami) są:1. drogi krajowe2. drogi wojewódzkie

 • Zasady finansowania dróg publicznych zgodne z Konstytucją

  która nie będzie mogła korzystać ze środków Funduszu. Oznacza to, że miasta na prawach powiatu utrzymują drogi krajowe z własnych środków, natomiast gminy nie posiadające statusu miasta (...)

 • Pobór opłaty za zajęcia pasa drogowego

  kompetencji zarządcy drogi. Drogi publiczne w rozumieniu ustawy to: 1) drogi krajowe;  2) drogi wojewódzkie;  3) drogi powiatowe;  4) drogi (...)

 • Drogi krajowe też będą płatne

  -prawnik.pl drogi, winieta, opłata, droga krajowa, autostrada

 • Odpowiedzialność za stan dróg

  przejeżdżających. Naprawa jednak do chwili obecnej nie została dokonana. Zgodnie z ustawą o drogach publicznych „Drogi krajowe stanowią własność Skarbu Państwa. Drogi wojewódzkie, (...)

 • Droga gminna

  drogowej dzielą się na następujące kategorie:  drogi krajowedrogi wojewódzkie,  drogi powiatowe,  drogi gminne. W związku z tym, każda droga (...)

 • Parkowanie na terenie prywatnym

  ograniczeniami i wyjątkami określonymi w tej ustawie lub innych przepisach szczególnych. Ze względu na funkcje w sieci krajowej, dzielą się one na: drogi krajowe, drogi wojewódzkie, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane