Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  kwalifikowanych z podziałem na ich rodzaje (art. 18d ust. 8 ustawy o CIT; art. 26e ust. 8 ustawy o PIT). Jak dokonać odliczenia kosztów działalności B+R? Podatnicy, którzy (...)

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  : 104.000 zł x 40% = 41.600 zł. Podstawa liczenia odpisów za 2007 r. wynosi 62.400 zł (120.000 zł – 16.000 zł – 41.600 zł). Odpisy za ten rok wyniosą: 62.400 zł x 40% = (...)

 • Ulga w CIT z tytułu działalności badawczo-rozwojowej w 2017 r.

  kwoty przysługującego za ten rok odliczenia, przysługuje kwota zwrotu, odpowiadająca iloczynowi nieodliczonego odliczenia i stawki podatku obowiązującej tego podatnika w danym roku podatkowym. (...)

 • Porada prawna na temat cit 8 za 2010 rok instrukcja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat cit 8 za 2010 rok instrukcja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • CIT-2 a rozpoczęcie działalności spółki

  deklaracja CIT-2? Jeśli spółka chce rozliczać rok 2004 razem z bieżącym - za jaki okres powinny zostać składane deklaracje (np. od 20.12.2004 do 31.01.2005)? Czy w takim przypadku należy (...)

 • Zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych na 2007 rok

  ustawie o CIT a regułami prawa bilansowego. W art. 15a ustawy o CIT pojawią się pojęcia dodatnich i ujemnych różnic kursowych. Wartości te będą zaliczane odpowiednio do przychodów bądź (...)

 • PIT i CIT do poprawki!

  czynszu najmu lokalu mieszkalnego;  zaległej opłaty za dostawy do lokalu mieszkalnego energii, gazu, wody oraz za odbiór ścieków, odpadów i nieczystości ciekłych; 

 • Ochrona przeciwpożarowa budynków, innych obiektów budowlanych i terenów

  celu niedopuszczenie do powstania i rozprzestrzeniania się pożaru lub wybuchu;  wskazać osoby odpowiedzialne za odpowiednie przygotowanie miejsca pracy, za przebieg oraz zabezpieczenie miejsca (...)

 • Ważne zmiany w CIT

  zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości środków trwałych, dla których faktyczny okres użytkowania przekroczy 1 rok, odsetki za zwłokę są teraz naliczane według stawki (...)

 • PIT 2010: wspólne rozliczenie z małżonkiem

  powstała między nimi wspólność majątkowa. Ponieważ para nie pozostawała małżeństwem przez cały 2010 rok, a co za tym idzie nie istniała między nią przez cały rok (...)

 • Odsetki od podatku od nieruchomości

  rok oraz wezwanie do zapłaty podatku nieruchomości za 2010 rok wraz z kosztami przesyłki i odsetkami od tego podatku. W urzędzie podatkowym podatnik uzyskał informację, że fakt, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • Ile przysługuje mi urlopu

  Witam, pracuje od 01.10.2006 w pewnej firmie i chce wziac w kwietniu, ile do tego czasu bedzie mi przyslugiwac urlopu? Ukonczylem srednia szkole z matura.Jestem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane