Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zażalenie na postanowienie sądu

  ). Ponadto, sąd II instancji, na podstawie ww. art. 397 par. 2 k.p.c. stosuje również odpowiednio pozostałe przepisy o postępowaniu apelacyjnym. Sąd ten może, więc uchylić zaskarżone (...)

 • Co to znaczy, że należy stosować odpowiednio przepisy o apelacji do zażalenia?

  apelacji zarzutów i ich uzasadnienia (art. 368 § 1 pkt 2 i 3). Różnice istniejące między art. 368 § 1 pkt 1-3 i 5 a art. 394 § 3 k.p.c. dają się łatwo uwzględnić – na podstawie (...)

 • Czy zażalenie wniesione do niewłaściwego sądu podlega odrzuceniu?

  rozpoznania sądowi właściwemu (art. 200 § 1 w związku z art. 391 § 1 i art. 397 § 2 k.p.c.). Najważniejsze motywy orzeczenia przedstawiają się następująco. Warunki skuteczności (...)

 • Porada prawna na temat 397 par 2 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat 397 par 2 kpc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  nieruchomości na własność w cenie nie niższej od trzech czwartych sumy oszacowania. Art. 958 § 2 stosuje się odpowiednio. § 2. Wniosek o przejęcie nieruchomości należy zgłosić (...)

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  , składając wniosek o wszczęcie egzekucji. Skoro egzekucja z wskazanych przez Panią składników majątkowych nie odniosła rezultatu, komornik nie mógł umorzyć egzekucji ze względu na brzmienie art. 1086 (...)

 • Nie zawsze dostaniesz uzasadnienie postanowienia

  postanowienie rozpoznające skargę na czynność komornika tylko wtedy, gdy podlega ono zaskarżeniu (art. 357 § 1 i 2 w związku z art. 13 § 2 k.p.c.).W uzasadnieniu SN wpierw przypomniał, (...)

 • Podstawy odrzucenia zażalenia

  w oparciu o przepis art. 385 kpc w związku z art. 397 § 2 kpc i art. 13 § 2 kpc." Czy odrzucenie zażalenia było zgodne z prawem? Do kogo można się zwrócić z prośbą (...)

 • Prawa komornika sądowego do informacji o dłużniku

  ? Powyższe uprawnienia komornika sądowego wynikają z art. 761 par. 1 k.p.c., który stanowi, iż: organ egzekucyjny może żądać od uczestników postępowania złożenia wyjaśnień (...)

 • Sprawa spadkowa a uprawomocnienie się orzeczenia

  skarbową w wysokości 17 zł. Organem właściwym jest wójt (burmistrz, prezydent miasta) właściwy ze względu na miejsce złożenia dokumentu (art. 12 ust. 2 pkt 2 ustawy o opłacie skarbowej). Właściwym

 • Skład sądu I instancji po uchyleniu postanowienia

  i przekazania sprawy do ponownego rozpoznania, sąd rozpoznaje ją w innym składzie. Art. 386 kpc dotyczy jednak apelacji. Zgodnie z art. 397 § 2 kpc do postępowania toczącego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane