Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o czasie pracy kierowców

  i 2 Umowy AETR, w części obejmującej 15 minut, wlicza się do czasu pracy kierowcy, jeżeli dobowy wymiar czasu pracy kierowcy wynosi co najmniej 6 godzin. 4. Do kierowców, którzy

 • Kierujący pojazdami

  wykonywania pracy na stanowisku kierowcy i orzeczenia psychologicznego stwierdzającego brak przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy, o których mowa w rozdziale (...)

 • Nowe regulacje dotyczące transportu drogowego

  kierowcy, okres, którego dotyczy, wskazanie przyczyny nieposiadania wykresówek, nieużytkowania karty kierowcy lub niesporządzenia wydruków, miejsce i datę wystawienia, podpis pracodawcy (...)

 • Porada prawna na temat wymiana karty kierowcy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wymiana karty kierowcy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Gdy pojazd specjalny przestaje nim być, czy zmienić dokumenty? - opinia prawna

  przykład zmiana konstrukcyjna lub wymiana poszczególnych elementów pojazdu. Jednak sprawdzeniu, czy zaszły takie ewentualne zmiany służy badanie techniczne, które powinno potwierdzać ewentualne zmiany, (...)

 • Nowe prawo jazdy. Problem dla kierowców?

  dokumentu będzie obowiązkowa, ale zapłacą za nią kierowcy. MTiGM Wyrobienie nowego prawa jazdy nastąpi jednocześnie ze zmianami w trybie egzaminowania kierowców oraz z wydawaniem tzw. karty (...)

 • Wymiana dokumentów prawa jazdy

  prawa jazdy dokonują organu uprawnione do wydawania prawa jazdy, czyli starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania kierowcy. Wymiany dokonuje się na wniosek kierowcy. Do wniosku, złożonego (...)

 • Karta kierowcy wydana w państwie członkowskim Unii Europejskiej

  tą osobą a miejscem, w którym mieszka. Możliwe jest posiadanie tylko jednej karty kierowcy, dlatego, w myśl art. 14 ust. 3 lit. d, właściwe władze Państwa Członkowskiego wystawiające (...)

 • Kiedy można pobierać opłaty za wydanie prawa jazdy, a kiedy nie?

  kierowcy, CEPiK, opłata, koszt, wymiana, kierowca, samochód, auto

 • Kontrola w zakresie przewozu drogowego

  jest również jej uiszczenie w formie bezgotówkowej, za pomocą karty płatniczej. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. 2004 r., Nr 204, poz. 2088, (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie?

  Polsce, jeśli nie podda się sprawdzeniu kwalifikacji w formie egzaminu państwowego. Nie jest możliwa wymiana prawa jazdy angielskiego na polskie, bowiem zasady określone w przepisach polskich &ndash

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

  Witam, pozwów przez jakąś organizacje ciąg dalszy, na początek maja mam nieobowiązkowe przesłuchanie w swojej sprawie, aż niby trzy punkty, niedozwolone, Proszę (...)

 • Praca kierowców

  Może ktoś z prawników zainteresowałby się zarobkami kierowców w transporcie międzynarodowym? Przecież to parodia zarabiamy oficjalnie 849 zł, (...)

 • wymiana gwarancyjna

  Mam pytanie co do gwarancji na sprzęt elektroniczny, kupiłem kartę graficzna za ok 1900zł i teraz karta się zepsuła, po odesłaniu do producenta, (...)

 • Wymiana opon - kiedy kara?

  Witam. mam następujące zapytanie. ile jest czasu od popsucia się warunków atmosferycznych dla kierowcy, żeby musiał zmienic opony na zimowe? Tzn. (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane