Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • KRUS i wspólne rozliczanie małżonków

  Jest mąż i żona, mają wspolność majątkową, mąż pracuje na jeden etat, żona nie pracuje (nie jest też zarejestrowana jako bezrobotna). Oboje miekszkają razem i są zameldowani pod tym samym (...)

 • Emerytura w Unii Europejskiej - opinia prawna

  której żona ma udziały, jest spółką jawną. Opinia prawna Z przedstawionego przez Pana stanu faktycznego wynika, że Pana Żona jest wspólnikiem spółki jawnej (z siedzibą (...)

 • Obowiązek wzajemnej pomocy między małżonkami

  miłości. Żona poświęciła całą swoją uwagę synowi, pozostawiając mi rolę jedynego żywiciela rodziny. Przez te wszystkie lata żona wykonywała w domu podstawowe prace domowe, jak gotowanie, (...)

 • Porada prawna na temat żona

  Nie szukaj dłużej informacji na temat żona, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uznanie umowy dożywocia za bezskuteczną

  ubezpieczenia i doznał wylewu. Za opiekę pan zapisał nam dom. Nie miał dzieci. Ze swoją żoną rozszedł się - rozwód w 1994 r. Jego żona wyjechała 24 lata temu do stanów i nie wróciła. Zawsze (...)

 • Zmiana wynagrodzenia a wysokość alimentów

  , mimo, iż żona twierdziła, iż ją zatrudnia. W tzw. międzyczasie żona zrezygnowała z pracy na rzecz kontynuowania studiów doktoranckich. Studia te, wg żony tak ją absorbują czasowo, iż (...)

 • Przyczyna wypowiedzenia - opinia prawna

  Stan faktyczny Moja żona dostała wypowiedzenie umowy o pracę z powodu "niespełnienia oczekiwań pracodawcy", było to dla nas zaskoczeniem, gdyż moja żona nie była karana dyscyplinarnie, nie

 • Zgoda małżonka na orzeczenie rozwodu

  Żona złożyła pozew rozwodowy z wnioskiem o nie orzekaniu o winie. Ja nie chcę zgodzić się na rozwód - o czym żona dowie się dopiero na posiedzeniu pojednawczym. Czy sąd oddali pozew i żona (...)

 • Brak zgody małżonka na orzeczenie rozwodu

  Żona złożyła pozew rozwodowy z wnioskiem o nie orzekaniu o winie. Ja nie chcę zgodzić się na rozwód - o czym żona dowie się dopiero na posiedzeniu pojednawczym. Czy sąd oddali pozew i żona (...)

 • Korzystanie ze wspólnego domu po rozwodzie

  , Pana była żona nie może bezprawnie pozbawiać Pana korzystania (posiadania) z rzeczy, które objęte są współwłasnością. Jeżeli była żona nie dopuści Pana do współposiadania

 • Majątek wspólny a spółka cywilna

  pieniężnego. Należy zwrócić również uwagę, iż Pana żona w ostateczności mogłaby ewentualnie skorzystać z prawa wypowiedzenia Pana udziały w spółce na warunkach określonych (...)

 • Zasiedzenie i dział spadku

  razem zajmowali się działką, czyli 30 lat. Od śmierci dziadka wszyscy płacimy podatki, druga żona oddzielnie, ja z siostrą razem, w związku z tym mamy cały czas nadpłatę. Klucze od działki ma (...)

 • Niepracująca żona o alimenty na jej rzecz

  Jeżeli żona podała mnie o alimenty na dwójkę małoletnich dzieci w wieku 9 i 6 lat, a ja od roku jestem na zasiłku, żona natomiast nie chce iść do pracy. Ja pracowałem wcześsniej w wojsku, (...)

 • Dziedziczenie gospodarstwa rolnego

  . Dlatego naszym zdaniem druga żona nie musi spłacać braci, czy rodziny, swojego męża. Natomiast majątek, który należał do teścia, pozostający już bez związku z gospodarstwem, dziedziczy po (...)

 • Alimenty na żonę

  , jestem również właścicielem małego gospodarstwa rolnego. Ponieważ ja w danym mieszkaniu już nie zamieszkuję moja żona założyła mi sprawę o wymeldowanie i muszę to uczynić w ciągu 1 miesiąca. (...)

 • Co się dzieje z prawem najmu po rozwodzie? - opinia prawna

  żony i dzeci są w pełni zaspokojone, a była żona chce "przejąć" mieszkanie bardziej dla szykany. W tej sytuacji należy argumentować, że zachodzi przypadek uzasadniający odstąpienie od zasady

 • Oznaczenie terminu spłat i opuszczenia domu

  Małżonkowie rozwiedli się. Była żona złożyła wniosek o podział majątku dorobkowego, którego głównym składnikiem jest dom mieszkalny o wartości 600 tys. zł. Żona chce zatrzymać dom (...)

 • Zabezpieczenie w procesie rozwodowym

  ) żona może zabronić mi korzystania z mieszkania? Bywam w kraju raz na miesiąc i jestem zmuszony płacić za hotele. Czy żona jest w stanie zabronić mi widywać się z dzieckiem w wymiarze jakim (...)

 • Uregulowanie zaległych spraw spadkowych

  , że uprawnioną do spadku po teściu jest również jego żona. Dziedziczenie będzie więc wyglądało następująco: spadek po teściu to połowa wspólnego majątku małżonków i majątek odrębny (...)

 • Uprowadzenie dziecka przez rodzica

  około 1 miesiąca. Od początku zgłaszałem porwanie moich dzieci ,a także żona ma zamiar wyjechać do Francji na co nie wyrażam zgody. Niestety zgłoszenie nie zostało przyjęte i zostałem poinformowany, (...)

 • Czy orzeczenie rozwodu bez mojej winy uchroni mnie przed obowiązkiem płacenia alimentów – opinia prawna

  . Niemniej nieoficjalnie pewną kompensatę finansową z tego tytułu żona otrzyma. Ja przejmę nieodpłatnie całe mieszkanie, choć połowę jego wartości żona otrzyma w gotówce (również nieoficjalnie) (...)

 • Udowodnienie, że wysyłano obraźliwe SMS-y

  przestępstwo znieważenia jest ścigane z oskarżenia prywatnego, więc Pana żona nie zostanie wyręczona przez Policję przy przeprowadzaniu postępowania dowodowego. dowód, ciężar dowodu, dowody, (...)

 • Spłata żyrowanej pożyczki a śmierć dłuznika

  w tej sytuacji kredyt: żona czy córka? Zakładamy, że żona poręczyła za pożyczkę zaciągniętą przez męża. Przez umowę poręczenia poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela (...)

 • Małżonek jako osoba współpracująca

  jednoznacznie, iż Pana żona będzie traktowana jako osoba współpracująca. Zatem jako osoba współpracująca powinna mieć odprowadzane składki. Bezsprzecznie Pana żona powinna zostać zgłoszona (...)

 • Rozwód a umowa z zakładem energetycznym

  pobyt stały pomimo mojego protestu. Czy mając taki status jak opisany powyżej moja żona może podpisać umowę z dostawcami na siebie? Nie ukrywam, że chcę, aby żona wyprowadziła się z mojego (...)

 • Polisa OC przy darowiźnie

  i zgodnie z prawem pobiera świadczenie z dwóch umów ubezpieczenia OC, to Pańska żona jest uprawniona do wypowiedzenia umowy. Do czasu rozwiązania, którejś z umów, czyli

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

  Moje małżeństwo od kilku lat przeżywało kryzys. Właściwie zaczęło się źle dziać po przyjściu na świat drugiego dziecka - 12 lat temu. Żona (...)

 • Łamanie praw ojca!

  Szanowni Państwo! Mam 31 lat , jestem lekarzem medycyny Moje małżeństwo rozpadło się , w czerwcu założyłem żonie sprawę rozwodową. W styczniu (...)

 • Żona po raz kolejny straszy mnie rozwodem?.

  Żona po raz kolejny straszy mnie rozwodem?. Mam nadzieje że was nie zanudzę ? z góry przepraszam za taką nowele? Historia jak setki innych ale niestety (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Ograniczenie praw rodzicielskich

  W zeszłym miesiącu zakończyła sę sprawa rozwodowa. Sąd orzekł rozwód wyłącznie z mojej winy i ograniczył prawa rodzicielskie. Była żona oraz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane