Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprzedaż mieszkania a podatek dochodowy

  zasiedliłem mieszkanie. Jeśli nie upłynął jeszcze okres 5 lat, czy mogę sprzedać to mieszkanie przeznaczając wszystkie uzyskane pieniądze na nowe mieszkanie, bez (...)

 • Sprzedaż udziału w spadku

  Odbywa się obecnie sprawa spadkowa z ustawy (nie ma testamentu). Masa spadkowa to: mieszkanie będące 1/4 kamienicy po moim dziadku - moja mama zmarła i do niej należało to mieszkanie, (...)

 • Zarząd majątkiem dziecka a rozporządzenie nim na korzyść jednego z rodziców

  Moja żona zmarła, chciałbym pozbawić małoletnie dzieci współwłasności mieszkania, jak mogę to zrobić? Chcę sprzedać owo mieszkanie. W przypadku, gdy majątek małoletniego (...)

 • Porada prawna na temat żona zmarła czy mogę sprzedać mieszkanie mam córke

  Nie szukaj dłużej informacji na temat żona zmarła czy mogę sprzedać mieszkanie mam córke, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zajęcie rzeczy osoby trzeciej

  . Czy mogę nie wpuścić komornika do mojego mieszkania? Jeśli tak, to na jakiej podstawie. A jeśli on może wejść, to czy może mi coś zlicytować na co nie mam dokumentów zakupu? (...)

 • Podział spadku w kraju a rodzina w USA

  testamencie przepisała mi mieszkanie. W wyniku orzeczenia sądu nabyłam spadek po mamie w całości. Chcę sprzedać mieszkanie lub być jedynym jego właścicielem. W jaki sposób mam (...)

 • Zmiana właściciela firmy czy rejestracja nowej

  którą prowadzę przepisać na mojego męża? Czy założyć nową na niego a swoja zamknąć? Nie ma prostej możliwości przeniesienia działalności gospodarczej z żony na męża. Należy mieć na uwadze, (...)

 • Rozwód a podział mieszkania - opinia prawna

  Stan faktycznyJestem w trakcie rozwodu z mężem. Interesuje mnie sposób podziału naszego mieszkania po rozwodzie, bo zamieszkiwania razem nie wchodzi w rachubę. Czy sprawę podziału majątku mogę

 • Sprzedaż mieszkania otrzymanego w spadku

  ) nastąpił 23.10.2001 r. Czy mogę sprzedać mieszkanie już? Kiedy będę mogła sprzedać mieszkanie bez konieczności płacenia podatku od spadku? Jeżeli pieniądze (...)

 • Ulga na oszczędzanie w kasie mieszkaniowej

  mam zamiaru mieszkać w tym mieszkaniu. Po jakim czasie mogę sprzedać to mieszkanie bez utraty ulgi, z założeniem, że uzyskanie środki przeznaczę na zakup mieszkania docelowego? (...)

 • Egzekucja alimentów

  naliczane, mimo że było umorzenie sprawy? Czy mogę zaskarżyć małżonkę o wyłudzenie pieniędzy, jeśli tak to gdzie? Jak informowaliśmy poprzednio, w odpowiedzi Alimenty i manipulowanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane