Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dla kogo Wojska Obrony Terytorialnej?

  trwającego ponad 3 miesiące, który ustala, czy żołnierz rezerwy spełnia warunki do powołania w danym korpusie kadry zawodowej. Do wniosku o powołanie do zawodowej służby wojskowej żołnierz (...)

 • Założenie spółki z o.o. przez żołnierza zawodowego

  przypadku pracy zarobkowej: a) nazwę pracodawcy, dla którego żołnierz będzie wykonywał pracę zarobkową, i adres jego siedziby, b) podstawę wykonywanej pracy (w ramach stosunku pracy lub (...)

 • Krajowe podróże służbowe żołnierzy

  r., Nr. 135, poz. 1448). żołnierz, delegacje służbowe, podróże służbowe, dieta, zwrot kosztów, ryczałt

 • Porada prawna na temat żołnierz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat żołnierz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak urwać się z woja?

  Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej poza granicami państwa (Dz. U. 1998 r., Nr 162, poz. 1117, ze zm.)   zwolnienie z nadterminowej zasadniczej służby wojskowej, żołnierz, dowódca, wojsko, (...)

 • Zwolnienie z zawodowej służby wojskowej

  , by żołnierz pełnił służbę nieprzerwanie przynajmniej 15 lat. Jednak świadczenie to nie przysługuje w przypadku, gdy  zwolnienie nastąpiło wskutek wypowiedzenia przez żołnierza stosunku (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  za uchybienie, którego dopuścił się żołnierz przed wstąpieniem do wojska, była mu poprzednio wymierzona kara porządkowa, lecz nie została do tego czasu wykonana.Art. 50. § 1. W razie niestawienia (...)

 • Renta inwalidzka i świadczenie pieniężne żołnierza

  , żołnierz, zbieg

 • Odbywanie ćwiczeń wojskowych przez rezerwistę

  to musiał być adwokat. czynna służba wojskowa, żołnierz rezerwy, pobyt stały, meldunek, wykroczenie, pełnomocnik

 • Zasiłek osiedleniowy

  Rozporządzenie. Nowe Rozporządzenie z dnia 28 maja 2004 r. daje możliwość przyznania zasiłku, ale tylko, gdy jest zameldowanie na pobyt stały. Żołnierz miał wszystkie dokumenty uprawniające go (...)

 • Zakwaterowanie żołnierzy

  żołnierz przed objęciem kwatery dokonywał w niej ulepszeń technicznych, a następnie z przyczyn służbowych ją opuszczał, domagając się od Agencji zwrotu poniesionych kosztów. Zakaz ulepszeń (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty dla byłej żony

  Mój przyjaciel ma orzeczony rozwód o jego winie. Pracuje jako żołnierz zawodowy i zarabia 2300zł netto. Z tego płaci alimenty na dwoje (jedno teraz (...)

 • Pomoc w sprawie karnej związanej z MON

  Poszukuję osoby która pomogła by w wyjasnieniu dwóch spraw związanych z wojskiem: - w sprawie szkody w mieniu, ujawnionej po całkowitym rozliczeniu (...)

 • WOJSKO P R O S Z Ę P I L N E - RESTRUKTURYZACJA - ZWOLNIENIE

  Nie jetem pierwszy , ani ostatni który ma ten problem z armią .Może ktoś wie i umie wyjaśnic, może doradzić . 1. jak interpretowany jest zapis " (...)

 • Czy przysługuje mi pomoc z MOPS ?

  Witam wszystkich forumowiczów. Proszę o rade i pomoc Opisze moja sytuacje. A wiec tak. W kwietniu 2012 roku skończyłem szkole, technikum. Od września (...)

 • odebranie przywilejów Mundurowym

  witam! Czy Mundurowym zostaną odebrana przywileje wieku emerytalnego? Czy uważacie, że powinni tak zrobić? Ja osobiście uważam, że za (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane