Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dla kogo Wojska Obrony Terytorialnej?

  trwającego ponad 3 miesiące, który ustala, czy żołnierz rezerwy spełnia warunki do powołania w danym korpusie kadry zawodowej. Do wniosku o powołanie do zawodowej służby wojskowej żołnierz (...)

 • Założenie spółki z o.o. przez żołnierza zawodowego

  przypadku pracy zarobkowej: a) nazwę pracodawcy, dla którego żołnierz będzie wykonywał pracę zarobkową, i adres jego siedziby, b) podstawę wykonywanej pracy (w ramach stosunku pracy lub (...)

 • Krajowe podróże służbowe żołnierzy

  r., Nr. 135, poz. 1448). żołnierz, delegacje służbowe, podróże służbowe, dieta, zwrot kosztów, ryczałt

 • Porada prawna na temat żołnierz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat żołnierz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak urwać się z woja?

  Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej poza granicami państwa (Dz. U. 1998 r., Nr 162, poz. 1117, ze zm.)   zwolnienie z nadterminowej zasadniczej służby wojskowej, żołnierz, dowódca, wojsko, (...)

 • Zwolnienie z zawodowej służby wojskowej

  , by żołnierz pełnił służbę nieprzerwanie przynajmniej 15 lat. Jednak świadczenie to nie przysługuje w przypadku, gdy  zwolnienie nastąpiło wskutek wypowiedzenia przez żołnierza stosunku (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  za uchybienie, którego dopuścił się żołnierz przed wstąpieniem do wojska, była mu poprzednio wymierzona kara porządkowa, lecz nie została do tego czasu wykonana.Art. 50. § 1. W razie niestawienia (...)

 • Renta inwalidzka i świadczenie pieniężne żołnierza

  , żołnierz, zbieg

 • Odbywanie ćwiczeń wojskowych przez rezerwistę

  to musiał być adwokat. czynna służba wojskowa, żołnierz rezerwy, pobyt stały, meldunek, wykroczenie, pełnomocnik

 • Zasiłek osiedleniowy

  Rozporządzenie. Nowe Rozporządzenie z dnia 28 maja 2004 r. daje możliwość przyznania zasiłku, ale tylko, gdy jest zameldowanie na pobyt stały. Żołnierz miał wszystkie dokumenty uprawniające go (...)

 • Co nowego dla żołnierzy?

  . Cieszę się, że żołnierze będą zarabiali więcej. By żołnierz mógł godnie żyć i na godnym poziomie utrzymać swoją rodzinę jest dla mnie kwestią niezwykle istotną nie tylko jako (...)

 • Zakwaterowanie żołnierzy

  żołnierz przed objęciem kwatery dokonywał w niej ulepszeń technicznych, a następnie z przyczyn służbowych ją opuszczał, domagając się od Agencji zwrotu poniesionych kosztów. Zakaz ulepszeń (...)

 • VII - Kodeks postępowania karnego - Koszty. Postępowanie przed sądami wojskowymi

  . Ławnikiem nie może być żołnierz mający niższy stopień wojskowy niż oskarżony pełniący czynną służbę wojskową. Ograniczenia tego nie stosuje się, jeżeli ławnik ma stopień generała brygady (...)

 • Renta dla żołnierza

  wojskowego, w którym żołnierz przebywa na leczeniu, przyznane żołnierzowi prawo do renty jeszcze przed zwolnieniem go ze służby. renta inwalidzka, żołnierz, choroba, wypadek, depresja, nerwica

 • Zajęcie poborów za zaległe alimenty

  poprzednie, nie więcej jednak niż za trzy lata.Ustawa stanowi więc, że tylko w/w świadczenia podlegają potrąceniu w toku postępowania egzekucyjnego. pobory, żołnierz, zawodowy, rozwód, alimenty, (...)

 • Zawodowy wojskowy a działalność gospodarcza

  , żołnierz zawodowy, wojskowy, składki, ZUS, ubezpieczenie

 • Równoważnik za nieodebrany mundur

  , zawodowy żołnierz, mundur, umundurowanie, równoważnik, ekwiwalent

 • Kiedy pracownikowi przysługuje dodatek zagraniczny - opinia prawna

  się odpowiednie przepisy.  dodatek, zagraniczny, pracownik, praca, miejsce pracy, żołnierz zawodowy, żona żołnierza

 • Opodatkowanie należności zagranicznej

  powyższych należności pieniężnych żołnierz zawodowy z mocy artykułu 73 ust. 1 ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych otrzymuje inne należności pieniężne, w tym zgodnie z punktem (...)

 • Zmiany ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP

  otrzyma przydział kryzysowy, który oznacza zaliczenie go do NSR i dyspozycję do pełnienia czynnej służby wojskowej w określonych sytuacjach. Zgodnie z projektem, żołnierz NSR będzie otrzymywał (...)

 • Armia zawodowa do końca 2010

  programu należy traktować jako sugestie niezwiązane z realną oceną potencjału naszej armii. Zawodowy, w pełni profesjonalny żołnierz jest pięć, sześć razy bardziej efektywny niż żołnierz (...)

 • Świadczenia odszkodowawcze dla żołnierzy

  przepisów;w razie wypadku:któremu żołnierz uległ podczas:pobytu na urlopie lub przepustce, z wyjątkiem odbywania drogi na urlop lub przepustkę i z powrotem oraz w związku z z ratowaniem ludzi z grożącego

 • Obliczenie i przyznawanie odprawy mieszkaniowej przysługującej żołnierzowi

  wysokość dodatku za długoletnią służbę wojskową, wydanym przez właściwy organ wojskowy, jaką żołnierz zawodowy będzie posiadał w ostatnim dniu pełnienia czynnej służby wojskowej. 3. W (...)

 • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

  do odpowiedzialności dyscyplinarnej. § 2. Przepis § 1 stosuje się choćby za uchybienie, którego dopuścił się żołnierz przed wstąpieniem do wojska, była mu poprzednio wymierzona (...)

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego lub Straży Granicznej przeprowadza w obecności komornika odpowiednio żołnierz Żandarmerii Wojskowej lub wojskowego organu porządkowego albo osoba

 • Kodeks postępowania karnego

  Art. 1. Postępowanie karne w sprawach należących do właściwości sądów toczy się według przepisów niniejszego kodeksu. Art. 2. § 1. Przepisy niniejszego kodeksu mają na celu takie ukształtowanie postępowania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty dla byłej żony

  Mój przyjaciel ma orzeczony rozwód o jego winie. Pracuje jako żołnierz zawodowy i zarabia 2300zł netto. Z tego płaci alimenty na dwoje (jedno teraz (...)

 • Pomoc w sprawie karnej związanej z MON

  Poszukuję osoby która pomogła by w wyjasnieniu dwóch spraw związanych z wojskiem: - w sprawie szkody w mieniu, ujawnionej po całkowitym rozliczeniu (...)

 • WOJSKO P R O S Z Ę P I L N E - RESTRUKTURYZACJA - ZWOLNIENIE

  Nie jetem pierwszy , ani ostatni który ma ten problem z armią .Może ktoś wie i umie wyjaśnic, może doradzić . 1. jak interpretowany jest zapis " (...)

 • Czy przysługuje mi pomoc z MOPS ?

  Witam wszystkich forumowiczów. Proszę o rade i pomoc Opisze moja sytuacje. A wiec tak. W kwietniu 2012 roku skończyłem szkole, technikum. Od września (...)

 • odebranie przywilejów Mundurowym

  witam! Czy Mundurowym zostaną odebrana przywileje wieku emerytalnego? Czy uważacie, że powinni tak zrobić? Ja osobiście uważam, że za (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane