Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Łatwiej o żłobki...

  kolei umożliwi rodzicom łączenie obowiązków zawodowych z rodzinnymi. Trzy razy więcej środków na żłobki Aby żłobki były bardziej dostępne, a opłaty za pobyt dzieci w placówkach (...)

 • Może zapisać dziecko do żłobka?

  dzieckiem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze żłobka?  Wyróżniamy żłobki publiczne (tworzone i prowadzone przez gminy) oraz żłobki prywatne (tworzone i prowadzone przez osoby (...)

 • Kiedy ulga podatkowa za nianię?

  zatrudnionych jako nianie.Dariusz Madejski, e-prawnik.pl opieka, niania, opiekun dzienny, klub dziecięcy, żłobki, rodzice, dzieci, prywatna opiekunka, ulga podatkowa, podatki

 • Porada prawna na temat żłobki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat żłobki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Więcej pieniędzy na opiekę nad dziećmi

  ; - moduł 1b: dofinansowywane będą zadania na terenie gmin, gdzie funkcjonują żłobki lub kluby dziecięce bądź nie funkcjonują instytucje opieki, ale zadanie dotyczy utworzenia miejsc dla więcej (...)

 • Żłobki to nie wszystko. Jest alternatywa

  wieku do lat 3 (Dz. U. 2011 r., Nr 45, poz. 235). Dariusz Madejski, e-prawnik.pl żłobki, rodzice, dzieci, klub dziecięcy, ustawa żłobkowa, niania, opiekun dzienny

 • Powódź usprawiedliwi nieobecność w pracy

  Madejski, e-prawnik.pl powódź, praca, usprawiedliwienie, zamknięcie szkoły, żłobki, wynagrodzenie, nieobecność, absencja

 • Ile wyniosą świadczenia rodzinne od 1 listopada 2018 r.?

  , zwiększona pula środków na miejsca opieki dla maluchów stanowi niemal równowartość połowy kwoty (1 mld zł), jaką w skali roku ponoszą na żłobki te wszystkie gminy w Polsce, (...)

 • Założenie żłobka będzie łatwiejsze

  Madejski, e-prawnik.pl opieka, niania, opiekun dzienny, klub dziecięcy, żłobki, rodzice, dzieci, prywatna opiekunka

 • Wsparcie dla rodzin zmienione

  3, w trakcie ubiegania się o wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych lub wykazu podmiotów zatrudniających dziennych opiekunów. Ponadto zwolniono żłobki i kluby

 • Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2011 rok

  tego, ile odbiorników mają w domu. Tylko jedna opłata obciąża również m.in. publiczne i niepubliczne szkoły, żłobki, publiczne zakłady opieki zdrowotnej, sanatoria i domy pomocy społecznej

 • Odległość drogi od budynku

  uwagę także konieczność naturalnego oświetlenia pomieszczeń. Dodatkowe wymagania dotyczą też budynków, w których znajdują się przedszkola i żłobki i wynikają z ochrony przeciwpożarowej. (...)

 • Ważne zmiany w funkcjonowaniu żłobków

  działalności gospodarczej w zakresie opieki nad dzieckiem do lat 3.Źródło: mpips.gov.pl ustawa żłobkowa, żłobki, rejestr

 • SLD chce więcej przedszkoli i żłobków

  znacznie wyższy i wynosi 90 procent. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl przedszkola, żłobki, SLD, fundusz kościelny, gminy, IPN

 • Co nowego w partnerstwie publiczno-prywatnym?

  obiektów użyteczności publicznej, przebudowa/budowa i utrzymanie dróg publicznych, przebudowa/budowa i utrzymanie placówek oświatowych (np. żłobki, przedszkola, szkoły), przebudowa/budowa (...)

 • Abonament RTV: podwyżka opłat 2017

  miesiącu, w którym dokonano rejestracji odbiornika.Za korzystanie z odbiorników RTV muszą płacić osoby fizyczne, przedsiębiorcy, publiczne zakłady opieki zdrowotnej, sanatoria, żłobki, (...)

 • Zwolnienie z abonamentu RTV

  muszą zapłacić abonament za każdy telewizor i radio. Do drugiej grupy wliczane są także żłobki, szkoły publiczne i prywatne, publiczne zakłady opieki zdrowotnej, sanatoria oraz domy pomocy (...)

 • Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  miesiąca, za który opłata jest należna.  Za korzystanie z odbiorników RTV muszą płacić osoby fizyczne, przedsiębiorcy, publiczne zakłady opieki zdrowotnej, sanatoria, żłobki, (...)

 • Te zmiany w prawie mają odmienić pośredniaki

  prowadzące działalność gospodarczą; niepubliczne szkoły i przedszkola; żłobki lub kluby dziecięce tworzone i prowadzone przez osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające (...)

 • Opublikowano ustawę żłobkową

  prowadzące żłobki lub kluby dziecięce oraz postulatów zgłoszonych podczas debaty zorganizowanej w Kancelarii Prezydenta RP w kwietniu 2012 r. Co się zmieni za niecałe dwa tygodnie? Oto najważniejsze

 • Zmieniają się opłaty za abonament RTV

  batalionach budowlanych - Publiczne zakłady opieki zdrowotnej, sanatoria i żłobki, publiczne i niepubliczne jednostki organizacyjne systemu oświaty, państwowe i niepaństwowe szkoły wyższe, domy (...)

 • Odpis na ZFŚS 2012. Sprawdź, ile wyniesie

  środki są przeznaczane na działalność socjalną. Rodzice mogą dostać np. dofinansowanie do opłat za żłobki i przedszkola. Firma przeznacza je również na bony, pożyczki, prezenty świąteczne (...)

 • Podwyżka abonamentu RTV

  telewizję? Za korzystanie z odbiorników RTV muszą płacić osoby fizyczne, przedsiębiorcy, publiczne zakłady opieki zdrowotnej, sanatoria, żłobki, domy pomocy społecznej oraz prywatne i publiczne (...)

 • Abonament RTV 2011: drożej za radio i TV

  korzystanie z odbiornika TV oraz radia muszą płacić nie tylko osoby fizyczne, lecz również przedsiębiorcy, publiczne zakłady opieki zdrowotnej, sanatoria, żłobki, domy pomocy społecznej oraz (...)

 • Zmiany w prawie pracy dotyczące urlopu i zasiłku macierzyńskiego

  wychowawczego w okresie 36 miesięcy począwszy od pierwszego miesiąca po powrocie z urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego lub urlopu wychowawczego. Żłobki w miejscu pracy  Ponadto (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • opłaty za przedszkole

  Jak zmieniły się opłaty za żłobki i przedszkola? Słyszałem, że trzeba zadeklarować w jakich dokładnie godzinach dziecko będzie przebywać (...)

 • Pytanie o pkd

  witam, chciałam założyć działalność ale mam problem z znalezieniem pkd, gdzie mam tego szukać. Proszę o szybka pomoc. Proszę szukać w google.. (...)

 • Ustawa żłobkowa 2011 - co dobrego ?? sprawdź !

  Dzięki tzw. ustawie żłobkowej ma przybyć ok. 41 tys. miejsc w placówkach dla najmłodszych dzieci w ciągu trzech lat. W tym roku przeznaczono 40 (...)

 • bezrobotna matka samotnie wychowująca dziecko

  Witam! czy mógłby mi ktos napisać jakie przywileje przysługują bezrobotnej matce wychowujacej dziecko, jeśli w ogóle jakieś przysługują. Nie (...)

 • KOSMICZNE ALIMENTY - RATUNKU

  jESTEM PO ROZWODZIE.DO TEJ PORY ZARABIAŁEM NIEZLE ALE NIESTETY DOPADŁA MNIE RECESJA NA RYNKU I MOJE DOCHODY WYNOSZĄ TERAZ 500 ZŁ Z UMOWY O PRACĘ I (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane