Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  wystąpić o rozszerzenie zakresu żądania lub zgłosić nowe żądanie, niezależnie od tego, czy żądanie to wynika z tej samej podstawy prawnej co dotychczasowe, pod warunkiem że dotyczy (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  wszczęciu postępowania z urzędu lub na żądanie jednej ze stron należy zawiadomić wszystkie osoby będące stronami w sprawie.Art. 61a. § 1. Gdy żądanie, o którym mowa w art. 61, (...)

 • Urlop na żądanie - czyli co zrobić, jeżeli pracodawca nie chce dać Ci urlopu?

  niezbędna do ustalenia uprawnień pracowniczych, która powinna być zawarta w tym dokumencie. Poza tym taki zapis stanowi dla nowego pracodawcy wskazówkę o udzielonym już urlopie na żądanie, (...)

 • Porada prawna na temat żądanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat żądanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • II - KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO - Postępowanie

  postępowanie z urzędu lub na żądanie strony. Art. 98. § 1. Organ administracji publicznej może zawiesić postępowanie, jeżeli wystąpi o to strona, na której żądanie postępowanie zostało (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  przez sąd na żądanie jednego z małżonków nie wyłącza zawarcia przez małżonków umowy majątkowej małżeńskiej. Jeżeli rozdzielność majątkowa została ustanowiona na żądanie (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  faktury. Podstawa prawna: art. 106b ust. 2 ustawy o VAT.  Jednak na żądanie podmiotu publicznego, partner prywatny ma obowiązek wystawienia faktury, jeżeli żądanie zostało zgłoszone w (...)

 • Urlop na żądanie 2012: poznaj zasady

  urlopem na żądanie. - Stosownie do przepisów kodeksu pracy w danym roku kalendarzowym pracownikowi przysługują tylko 4 dni urlopu na żądanie i w sytuacji, kiedy pracownik w danym roku (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  zmierzających do wyjaśnienia, czy żądanie będzie złożone lub zezwolenie będzie wydane.Art. 6. § 1. W sprawach o wykroczenia ścigane na żądanie pokrzywdzonego występujący z wnioskiem (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  rozdzielności majątkowej przez sąd na żądanie jednego z małżonków nie wyłącza zawarcia przez małżonków umowy majątkowej małżeńskiej. Jeżeli rozdzielność majątkowa została ustanowiona (...)

 • Odmowa udzielenia urlopu na żądanie

  wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony (art. 8 kp). Urlop na żądanie jest częścią urlopu wypoczynkowego i takie ma być jego przeznaczenie. Nie może on służyć pracownikom jako swoista forma (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop na żądanie

  Witam - mam następujący problem: pracuję w systemie 12 godzinnym i dostaliśmy niedawno taki komunikat:"Każdemu z was przysługują 4 dni po 8 godzin (...)

 • Urlop na żądanie.

  Witam, próbowałem wziąć urlop na pogrzeb członka rodziny w pracy, ale zostało mi to odmówione, robiłem to z tygodniowym wyprzedzeniem. No bo wcześniej (...)

 • Chciałem urlop na żądanie a dostałem nagane i nn

  Witam! Dnia dzisiejszego otrzymałem nagane oraz nieuzasadniona obecność w pracy za dzień wczorajszy. Tego dnia pojawiłem się w pracy z zamiarem wziecia (...)

 • PYTANIE O URLOP

  DZIEŃ DOBRY MAM NASTĘPUJACE PYTANIA : JESTEM PRACOWNIKIEM FIZYCZNYM W FABRYCE,MAM UMOWĄ O PRACĘ DO KOŃCA MARCA I PRZYSŁUGIWAŁO MI 7 DNI URLOPU (...)

 • Szef nie pozwala na urlop na żądanie!!

  Czy pracodawca może się nie zgodzić na wzięcie urlopu na żądanie w dowolnym dniu przez pracownika?? Urlop na żądanie to uprawnienie, z którego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane