Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kogo możesz powołać na świadka w swojej sprawie?

  powtórnego przesłuchania świadka świadek nie składa po raz drugi przyrzeczenia, tylko przypomina mu się poprzednio złożone przyrzeczenie. Kto i w jaki sposób przesłuchuje świadka? Świadek (...)

 • Jakie prawa i obowiązki ma świadek w postępowaniu karnym?

  jego tożsamość (zatem również imię i nazwisko) pozostanie w tajemnicy – to tzw. świadek anonimowy (wg art. 184 k.p.k.). Jaką pomoc może otrzymać świadek? Może on dostać ochronę (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  albo została od nich zwolniona na podstawie art. 182 lub art. 185.  Art. 187. § 1. Przyrzeczenie od świadka może odebrać tylko sąd lub sędzia wyznaczony. § 2. Świadek składa przyrzeczenie

 • Porada prawna na temat świadek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat świadek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pełnomocnik świadkiem

  postępowania (lub jej pełnomocnik). Jeżeli świadek ma być przesłuchany w drodze pomocy prawne, sąd zobowiązuje obie strony do przedstawienia pytań, na które świadek ma odpowiedzieć. (...)

 • Uchylanie się świadka od składania zeznań

  obiektywnie uniemożliwiające świadkowi stawienie się w sądzie i zeznawanie. Taką okolicznością usprawiedliwiającą może być choroba świadka udowodniona zaświadczeniem lekarskim. Jednak fakt że świadek (...)

 • Niestawiennictwo świadka a bieg rozprawy

  uzyskano, gdyż świadek się nie stawił). Wszystko jednak zależy od wagi zeznań, a także od innych okoliczności, które sąd uzna za stosowne. Wobec niestawiennictwa świadka sąd może zlecić przesłuchanie (...)

 • Kopia protokołu przesłuchania

  kopię protokołu. Świadek, który nie jest stroną ma takie prawo wyłącznie za zgodą prokuratora. Świadek (będący jak i nie będący stroną) nie ma prawa do otrzymania kopii nagrania. W żadnym (...)

 • Zaoczne złożenie zeznań

  okoliczności, ze względu na które świadek mógłby być zwolniony z obowiązku stawienia się na wezwanie właściwego organu. Sam świadek oczywiście może wystąpić z wnioskiem (...)

 • Uprawnienia świadka

  tego faktu ma on bardziej obowiązki aniżeli prawa. Świadek ma obowiązek stawić się po otrzymaniu wezwania do sądu. Świadek nie może odmówić przybycia na rozprawę, na którą został wezwany. (...)

 • Prawo do odmowy składania zeznań w procesie karnym - opinia prawna

  odmówić zeznań także co do takiego oskarżonego, z którym świadek nie pozostaje w stosunku określonym w art. 182 kpk i 185 kpk. Należy przyjąć, że świadek nie byłby zwolniony (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jakie świadek ma prawa ?

  Mam być świadkiem w procesie mamy i jej męża.Mogę odmówić składania zeznań to wiem,ale czy mogę to zrobić przez sprawą czy muszę koniecznie (...)

 • świadek

  Mam takie pytanie, Czy świadkiem może byc osoba, która wczesniej była juz karana za składania fałszyfych zeznań? z góry dziękuję (...)

 • Świadek w sprawie morderstwa

  Witam Składałem zeznania ponad rok temu jako świadek w sprawie morderstwa i teraz takie pytanie. Składałem te zeznania, ale nie zaznaczyłem, że (...)

 • Świadek w procesie karnym praca licencjacka

  Pisze prace na temat "Świadek w procesie karnym " jeśli ktoś pisze coś podobnego to proszę o kontakt chętnie wymienię sie materiałami (...)

 • Fałszywe zeznania

  Właśnie otrzymałam pismo z sądu z informacją, że mój mąż, z którym się rozwodzę (alkoholizm męża, znęcanie się nad rodziną, wyrok za znęcanie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane