Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Świadectwo pracy (zmiany od 2017) - treść, tryb wydawania i prostowania, sposób wypełniania

  , wydaje pracownikowi w tym terminie nowe świadectwo pracy. Jeżeli pracodawca nie uwzględni wniosku pracownika o sprostowanie świadectwa pracy, pracownikowi przysługuje prawo wystąpienia (...)

 • Ocena proponowanych zmian w Kodeksie pracy

  przeprowadzanie badań lekarskich rodzi zbędne koszty.  Źródło: PKPP Lewiatan - www.pkpplewiatan.pl projekt, Kodeks pracy, pracownik, umowa o pracę, pracodawca, świadectwo pracy

 • Jakie informacje powinno zawierać świadectwo pracy?

  . Szczegółowe przepisy wskazują, że w przypadku umowy na czas nieokreślony, pracodawca zobowiązany jest wydać świadectwo pracy w dniu, w którym następuje rozwiązanie lub wygaśnięcie (...)

 • Porada prawna na temat świadectwo pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat świadectwo pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Treść świadectwa pracy

  pracownika tego świadectwa pracy. Pracodawca powinien bezwzględnie wydać nowe świadectwo pracy o treści zgodnej z orzeczeniem sądu. Ponadto pracodawca ma obowiązek usunąć stare świadectwo (...)

 • Świadectwo pracy wydaje się inaczej

  stosunku pracy składającą oświadczenie woli w tej sprawie, bez wypowiedzenia - pracodawca wskazuje art. 52 albo art. 53 albo art. 55 Kodeksu pracy, na mocy porozumienia stron albo za wypowiedzeniem (...)

 • Korekta świadectwa pracy

  pracy, na gruncie przepisów prawa pracy, pracodawca nie wydaje „korekty" świadectwa pracy, lecz nowe świadectwo, bez adnotacji o korekcie, czy sprostowaniu. Przepisy  (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę - czego może się domagać pracownik?

  rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy, pracodawca jest zobowiązany niezwłocznie wydać pracownikowi świadectwo pracy. Niezwłocznie oznacza bez uzasadnionej zwłoki. Wydanie świadectwa (...)

 • Świadectwa pracy umów na czas określony

  kodeksu pracy. Świadectwo pracy powinno było być wydawane każdorazowo, gdy zakończył się stosunek pracy. Nie miało to znaczenia, że pomiędzy kolejnymi umowami o pracę nie (...)

 • Informacje o zaległym wynagrodzeniu w świadectwie

  w terminie 7 dni nowe świadectwo pracy. Jeżeli pracodawca nie uwzględni tego wniosku, pracownik ma kolejne 7 dni - od momentu otrzymania zawiadomienia o odmowie sprostowania świadectwa pracy (...)

 • Uzupełnienie świadectwa pracy po terminie

  świadectwa pracy, to razie uwzględnienia wniosku, pracodawca wydaje pracownikowi w tym terminie nowe świadectwo pracy. W takim przypadku pracodawca ma obowiązek, najpóźniej w dniu wydania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane