Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  wypłacane jej świadczenie wychowawcze lub wydatkuje je niezgodnie z celem, organ właściwy przekazuje należne osobie świadczenie wychowawcze w całości lub w części w formie rzeczowej lub (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  współżycia społecznego;  3)  jeżeli świadczenie zostało spełnione w celu zadośćuczynienia przedawnionemu roszczeniu;  4)  jeżeli świadczenie zostało (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  rodzica ubiegającego się lub otrzymującego świadczenie wychowawcze do osobistego stawiennictwa w celu potwierdzenia zamieszkiwania w Polsce. Wniosek o świadczenie wychowawcze i potrzebne dokumenty Od (...)

 • Porada prawna na temat świadczenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat świadczenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak uzyskać świadczenie rehabilitacyjne z ubezpieczenia chorobowego?

  świadczenie, zawiera decyzja wydana przez ZUS. Jeśli świadczenie rehabilitacyjne będzie wypłacane przez ZUS, wypłata nastąpi w terminie przewidzianym na rozpatrzenie wniosku (patrz pkt wyżej). 

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych

  miesiącu, a otrzymaną kwotę mnoży się przez liczbę dni kalendarzowych, za które świadczenie przysługuje.Art. 10. 1. Osobie, która pokryła koszty pogrzebu po śmierci:1) osoby pobierającej świadczenie

 • Rodzina 500+ w pigułce

  dziecka niepełnosprawnego).  Kto będzie wypłacał świadczenie? Świadczenie wychowawcze jest realizowane w gminach. Wybór optymalnych rozwiązań organizacyjnych w gminach, które (...)

 • Świadczenie rehabilitacyjne

  świadczenia jest wniosek o świadczenie rehabilitacyjne złożony na druku ZUS Np-7. O potrzebie przyznania świadczenia rehabilitacyjnego orzeka lekarz orzecznik ZUS. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 25 (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  odpowiednio.3. Świadczenie pielęgnacyjne przysługuje w wysokości 420,00 zł miesięcznie.4. Świadczenie pielęgnacyjne przysługujące za niepełne miesiące kalendarzowe wypłaca się w wysokości (...)

 • Zwolnienia z kas fiskalnych na 2018 rok

  rozporządzenia rozpoczną świadczenie tych usług do dnia 31 marca 2018 r.     - świadczenie tych usług jest zwolnione z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy do dnia 31 marca (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  pomostowa, nauczycielskie świadczenie kompensacyjne i świadczenie przedemerytalne Co się zmieni, gdy ktoś ubiega się o emeryturę pomostową, nauczycielskie świadczenie kompensacyjne (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Świadczenia pielęgnacyjne

  Witam! Czy zgodnie z zapisami w ustawie wnuk może pobierać świadczenie pielęgnacyjne na babcie? Jaka ustawa to systematyzuje??? Z góry dziękuję (...)

 • Sprawa karna -alimenty...

  Witam ,może ktoś mi pomoże...Dziś była druga rozprawa przeciwko byłemu mężowi,który uporczywie od 8 lat uchyla sie od płacenia alimentów,dodam (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • Niesłuszne alimenty

  Witam wszystkich. Mam problem z moją dziewczyną z którą mam córeczke. ja chce zaopiekować się nimi jak najlepiej potrafie i od początku narodzin (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane