Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Świadczenie urlopowe a niepełny etat

  kolejnych dni kalendarzowych. Z powyższego wynika, że świadczenie urlopowe należne jest również pracownikowi pracującemu na niepełny etat. Warunkiem wypłaty jest jednak, by pracownik (...)

 • Informacja o ZFŚS i świadczeniu urlopowym

  poprawnie wyszczególniam ZFŚS i świadczenie urlopowe? Czy przy zatrudnieniu 18 osób powinienem ująć w informacji tylko świadczenie urlopowe? Stosownie art. 3 ust. 3 ustawy o zakładowym (...)

 • Prawo do świadczenia urlopowego

  przebywanie na wypoczynku przez 14 dni. urlop, świadczenie urlopowe, prawo do urlopu, wysokość świadczenia urlopowego, prawo pracy

 • Porada prawna na temat świadczenie urlopowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat świadczenie urlopowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wczasy "pod gruszą" a składki na ZUS

  Ile wynosi świadczenie urlopowe za wczasy "pod gruszą"? Czy pracodawca ma obowiązek je wypłacać? Czy jest ono obciążone składkami na ZUS oraz podatkiem dochodowym? Świadczenie urlopowe (...)

 • Zasady wypłacania świadczenia urlopowego

  nie spełnia on warunków, które obligowałyby go do wypłaty świadczenia urlopowego. świadczenie urlopowe, zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, obowiązek pracodawcy

 • Świadczenie urlopowe a zaległy urlop

  stronie tworzy się roszczenie. świadczenie urlopowe, zaległy urlop, ZFŚS zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, pracownik

 • Obowiązek wypłacenia świadczenia urlopowego

  świadczenie urlopowe. Świadczenie urlopowe jest więc pewnego rodzaju zamienną - w zamian za brak funduszu - korzyścią dla pracowników. Musi ono być wypłacane nawet u tych pracodawców, (...)

 • Świadczenie urlopowe a zajęcie komornicze

  otrzyma wynagrodzenie, po potrąceniu zajęcia, w wysokości wolnej od potrąceń. W lipcu wypłacone zostanie świadczenie urlopowe. Czy świadczenie urlopowe wypłacane w lipcu podlegać (...)

 • Nienależnie wypłacone świadczenie urlopowe

  ., Dz. U. 1996, nr 70 poz. 335). Świadczenie urlopowe wypłaca pracodawca raz w roku każdemu pracownikowi korzystającemu z urlopu wypoczynkowego w wymiarze co najmniej 14 dni kalendarzowych. Osobą

 • Wczasy pod gruszą - co kryje się pod tym pojęciem?

  następuje nie później niż w ostatnim dniu poprzedzającym rozpoczęcie urlopu wypoczynkowego. Świadczenie urlopowe nie podlega składce na ubezpieczenie społeczne pracowników. Kto (...)

 • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

  rodzaju zatrudnienia pracownika, z tym że wysokość świadczenia dla zatrudnionych na przykład w szczególnie uciążliwych , ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy pracownika, Świadczenie (...)

 • Upadłość pracodawcy a stosunek pracy

  rozstrzygnięcia byłby artykuł 342, to wydaje się, iż wspomniany w pytaniu ekwiwalent stanowi świadczenie związane ze stosunkiem pracy, a nie świadczenie ze stosunku pracy, dlatego należność (...)

 • Świadczenia urlopowe a wymiar urlopu

  wymiar urlopu musi wynosić 14 dni), lecz wymiar urlopu musi wynosić tyle dni by wypoczynek wynosił 14 dni kalendarzowych. urlop, wymiar urlopu, świadczenie urlopowe, ZFŚS

 • Nietworzenie funduszu a termin informacji

  , świadczenie urlopowe, termin, początek, miesiąc, rok kalendarzowy, zawiadomienie, informacja

 • ZFŚS i świadczenie urlopowe

  zakresie zasad wypłacania świadczeń i gromadzenia środków na Funduszu. ZFŚS, świadczenie urlopowe, pracodawca, wczasy pod gruszą

 • Świadczenie urlopowe z KN a inne świadczenia

  ? Świadczenie urlopowe i dofinansowanie od urlopu (tzw. "wczasy pod gruszą") zostały uregulowane w Karcie Nauczyciela oraz w ustawie z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń (...)

 • Oskładkowanie świadczeń urlopowych

  ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Świadczenie urlopowe, o którym mowa w powołanej ustawie, wypłacane jest wówczas, kiedy zakład nie tworzy funduszu. Natomiast co do składek (...)

 • Podstawa wymiaru Twojej składki na ubezpieczenie społeczne - sprawdź ile wynosi i jak ją ustalić

  rocznie kwoty odpisu podstawowego, świadczenie urlopowe, zapomogi losowe w przypadku klęsk żywiołowych, indywidualnych zdarzeń losowych lub długotrwałej choroby,  środki otrzymywane (...)

 • ZFŚS a przetwarzanie danych osobowych

  stanowią świadczenia urlopowe dla nauczycieli, które są wypłacane zgodnie z art. 53 ust. 1a Karty Nauczyciela (świadczenie to wypłacane jest w wysokości odpisu podstawowego, ustalonego (...)

 • Egzekucja ze świadczenia urlopowego

  . Więcej informacji na ten temat zawiera artykuł Jakie przedmioty i jakie sumy są wyłączone spod egzekucji? egzekucja, wynagrodzenie za pracę, zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, świadczenie (...)

 • Świadczenie urlopowe z ZFŚS

  świadczenia urlopowego w wysokości odpowiadającej odpisowi podstawowemu na fundusz. Świadczenie należy się corocznie pracownikowi przed rozpoczęciem co najmniej 14 dniowego urlopu. Wczasy pod gruszą,urlop,zfś

 • Obowiązek ubezpieczenia społecznego pracowników

  , świadczenie urlopowe do wysokości nie przekraczającej rocznie kwoty odpisu podstawowego określonej w tej ustawie, zapomogi losowe w przypadku klęsk żywiołowych, indywidualnych zdarzeń losowych (...)

 • Wypłata świadczeń urlopowych

  Funduszu. W takim przypadku praktycznie każdy pracownik, który wybiera się na 14-dniowy urlop wypoczynkowy powinien otrzymać raz w roku świadczenie urlopowe, wyliczane w wysokości odpisu podstawowego (...)

 • Wymiar urlopu pracowniczego

  świadczenia urlopowego. praca, urlop, wymiar urlopu, świadczenie urlopowe

 • Jak prawidłowo wyliczyć ekwiwalent za urlop?

  obliczyć wysokość wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego? wynagrodzenie za czas urlopu, ekwiwalent za niewykorzystany urlop, urlop wypoczynkowy, świadczenie urlopowe

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Świadczenie urlopowe

  Słyszałam, że jak się idzie na 2 tygodniowy urlop to przysługuje świadczenie urlopowe. Komu i na jakich zasadach?Czy zależy od wielkości firmy? (ala) (...)

 • Świadczenie urlopowe 2012,

  Dzień dObry. Pracuje w firmie liczącej 23 pracowników, jednak część osób pracuje na pół etatu. Czy przysługuje mi w przyszłym roku świadczenie (...)

 • świdczenie urlopowe

  Witam, w mojej firmie wypłacane są świadczenia urlopowe. Mam tylko jeden problem, mój urlop trwał od 4 do 17 sierpnia - więc jest to 9 dni urlopowych (...)

 • Wydanie świadectwa pracy

  Kilka miesięcy temu zacząłem szukać nowej pracy ponieważ pracodawca nie wypłacał na czas należnych wypłat i dotychczasowa praca przestała mi (...)

 • Fundusz socjalny

  W moim zakładzie kwota świadczeń socjalnych jest zależna od dochodu na osobę, a nie jak w wielu innych firmach - stała kwota niezależnie od dochodu, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane