Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  kwoty zaliczki: 155,75 zł, część składki na ubezpieczenie zdrowotne odliczona ze świadczenia: 25,12 zł. Następnie się ustalamy wysokość świadczenia po odliczeniu należności publicznoprawnych

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  nieważna i nie stała się ważna po spełnieniu świadczenia. Art. 411. Nie można żądać zwrotu świadczenia:  1)  jeżeli spełniający świadczenie wiedział, że nie był do świadczenia (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  relację pomiędzy świadczeniem wychowawczym a obowiązkiem alimentacyjnym. Świadczenie wychowawcze, świadczenia z pomocy społecznej lub funduszu alimentacyjnego, świadczenia rodzinne oraz świadczenia (...)

 • Porada prawna na temat świadczenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat świadczenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych

  ubezpieczenie zdrowotne, zaliczają na poczet przyznanego świadczenia. Kwoty te traktuje się jak świadczenia wypłacane w kwocie zaliczkowej w rozumieniu ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  dokumentacji dotyczącej osoby otrzymującej świadczenia rodzinne. Podmiot realizujący świadczenia rodzinne pozostawia w swoich aktach poświadczone przez siebie za zgodność z oryginałem kopie (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  500 plus” daje gwarancję ciągłości otrzymywania świadczenia. W praktyce oznacza to, że przyznanie świadczenia wychowawczego i wypłata przyznanego świadczenia za październik (...)

 • Złóż wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start”

  Rafalska. Skąd wiadomo o przyznaniu świadczenia? Osoby ubiegające się o świadczenie otrzymają informację o jego przyznaniu na podany we wniosku adres e-mail. O przyznaniu świadczenia (...)

 • Kto i w jakiej procedurze wypłaca świadczenia rodzinne?

  znaczenie dla istnienia prawa do świadczenia, na żądanie organu, który je przyznaje, pod sankcją wstrzymania wypłat już ustalonego prawa do danego świadczenia; zasadniczo świadczenia (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  zdrowotnemu; ubiega się dopiero o emeryturę lub rentę - uzyska świadczenia zdrowotne z kraju zamieszkania; jest bezrobotna i poszukuje pracy w kraju członkowskim - świadczenia zdrowotne (...)

 • Komu przysługują świadczenia z funduszu alimentacyjnego?

  funduszu są obowiązani do niezwłocznego powiadomienia o tym organu wypłacającego świadczenia. Niepoinformowanie organu wypłacającego świadczenia o zmianach mających wpływ na prawo do tych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane