Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Najem lokali przed 1 maja 2004 r.

  Skarbowego w Żaganiu z 2004.03.02 (III/443/V-114/04) czytamy: "Obrotem jest kwota należna z tytułu sprzedaży towarów pomniejszona o kwotę należnego podatku. Kwota (...)

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania?

  2005 r.),art. 30a ust 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (od dnia 1 lipca 2005 r.),art. 30b ust. 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

 • Konsekwencje wypłaty zaległego wynagrodzenia w drodze ugody sądowej - opinia prawna

  wynikających z niniejszej sprawy”. Konsekwencje podatkowe Obowiązki pracodawcy wynikające z tytułu zatrudnienia pracowników wynikają z ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o (...)

 • Opinia prawna na temat świadczenia z ZFŚS kwota zwolniona od podatku 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat świadczenia z ZFŚS kwota zwolniona od podatku 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wysyłka pocztą a podatek VAT

  kwota należna z tytułu sprzedaży, pomniejszona o kwotę należnego podatku. Kwota należna obejmuje całość świadczenia należnego od nabywcy. Jeśli zatem kwota (...)

 • Rencista płatnikiem VAT – opinia prawna

  Pan lub nadal korzysta ze zwolnienia z Vat. Zgodnie bowiem z artykułem 113 ustawy o podatku od towarów i usług zwalnia się od podatku podatników, u których wartość (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  skazanego lub wykonywanie przez niego pracy zarobkowej z przyczyn związanych z funkcjonowaniem zakładu karnego, a zwłaszcza z jego bezpieczeństwem. O cofnięciu zgody powiadamia się pisemnie (...)

 • Leasing operacyjny i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  według zasad określonych w art. 22k ust. 1, z uwzględnieniem współczynnika 3 - w odniesieniu do środków trwałych. Z kolei z treści art. 19 ust. 1 powołanej ustawy o podatku (...)

 • Zaliczka, a obowiązek podatkowy

  , sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług z dnia 28 marca 2011 r. (Dz.U. Nr 68, poz. (...)

 • Zasady przyznawania świadczeń z Zakładowego funduszu świadczeń socjalnych

  uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu. Zasady i warunki korzystania z usług i świadczeń finansowanych z z.f.ś.s. (...)

 • Wczasy pod gruszą. Co kryje się pod tym pojęciem?

  dochodowego, pod warunkiem, że dopłaty dokonywane są z funduszu socjalnego lub ZFŚS oraz zgodnie z  odrębnymi przepisami wydanymi przez właściwego ministra. Zachodzi przy tym dowolność (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Fundusz socjalny

  W moim zakładzie kwota świadczeń socjalnych jest zależna od dochodu na osobę, a nie jak w wielu innych firmach - stała kwota niezależnie od dochodu, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane