Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  ich ulepszenie stanowiły co najmniej 20% wartości początkowej.3. Środki trwałe, o których mowa w ust. 1 pkt 3, uznaje się za: 1) używane - jeżeli podatnik wykaże, że przed ich (...)

 • Amortyzacja środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych

  dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2016 r., poz. 2032, z późn. zm.). środki trwałe, amortyzacja środków trwałych, wartości niematerialne i prawne, metody amortyzacji, (...)

 • Leasing podatkowy

  - nieruchomości - obejmujący grunty, budynki oraz obiekty inżynierii lądowej i wodnej; środki trwałe zaliczone do tego zbioru zapewniają odpowiednie warunki do prowadzenia procesów produkcyjnych (...)

 • Porada prawna na temat środki trwałe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat środki trwałe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ułatwienia przy zakupie biletów lotniczych i nakłady inwestycyjne wliczane od razu w koszty?

  i budowle) oraz środki transportu. Z regulacji tych będą mogli skorzystać podatnicy nabywający fabrycznie nowe środki trwałe, które nie były używane wcześniej ani przez tego (...)

 • Sprzedaż środków trwałych

  trwałe osobie fizycznej i za jaką cenę - czy może to być cena dużo niższa niż cena rynkowa? Środki trwałe zostały zdefiniowane w art. 22a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

 • Amortyzacja środków trwałych nabytych w spadku

  spółki oznaczy się środki trwałe jako nabyte w drodze spadku (odziedziczone). amortyzacja środków trwałych nabytych w spadku, zmarły ojciec, spadek, przedsiębiorstwo, środki trwałe, (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 17 - 42)

  i zawodowych - w części nieprzeznaczonej na działalność gospodarczą.   41)  dotacje celowe z budżetu państwa, środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej oraz inne środki (...)

 • Skutki wniesienia samochodów aportem

  . Należy też rozważyć, czy samochody te będą mogły być uznane za środki trwałe spółki. W świetle art. 16a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych za środki trwałe (...)

 • Rozwiązanie spółki cywilnej a kwestie podatkowe

  współwłaściciela, który chce zrezygnować? W spółce są pewne środki trwałe, które jeszcze się amortyzują. Inne środki trwałe, które są już zamortyzowane. Co ma zrobić (...)

 • KIG za nowelizacją podatku dochodowego

  przepisy dyskryminują przedsiębiorców którzy zlikwidowali (zbyli) środki trwałe, przed ich oddaniem do używania, w stosunku do przedsiębiorców, którzy zlikwidowali (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ryczałt ewidencjonowany a środki trwałe!

  Pytanie mam następujące. Prowadząc dział. gospod. jako osoba fizyczna, i podlegając pod ryczałt ewidencjonowany (jestem również vat'owcem) chcę (...)

 • Przekształcenie spółki cywilnej

  Mam wiele wątpliwości w jaki sposób nalezy sformułować umowę przy przekształcaniu spólki cywilnej w wspólkę jawną, - jak określić wkład wspólników (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane