Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Definicja nowego środka transportu

  nowym środkiem transportu. Czy istnieją inne przepisy - inaczej definiujące nowy środek transportu, czy wiadomo coś o praktyce urzędów w tej kwestii? Pytanie w urzędzie celnym dało (...)

 • System monitorowania drogowego przewozu towarów

  nadawcę towarów – środek transportu lub towar może zostać zatrzymany. Zatrzymany środek transportu wraz z towarem jest kierowany albo usuwany do najbliższego (...)

 • Krajowe podróże służbowe żołnierzy

  polecenie odbycia krajowej podróży służbowej, albo bezpośredni przełożony, jeżeli w podróż służbową ma udać się dowódca lub jego zastępcy.Wspomniany dowódca wydając polecenie i określając środek (...)

 • Porada prawna na temat środek transportu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat środek transportu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany w systemie monitorowania przewozu SENT

  ). Usuwanie zamknięć urzędowych W celu usunięcia zamknięć urzędowych przewoźnik jest obowiązany przedstawić środek transportu organowi KAS wskazanemu w protokole kontroli, w dacie zakończenia (...)

 • Opodatkowanie nowego środka transportu w świetle ustawy o VAT

  , opodatkowanie VAT, nowy środek transportu

 • Nowe obowiązki w SENT

  przekazywania danych geolokalizacyjnych środków transportu przewożących te towary. Wejście w życie nowych przepisów – 1 października 2018 r. Obowiązek wyposażenia środka transportu (...)

 • Wewnątrzwspólnotowe nabycie nowych środków transportu

  rozliczeniowy, w którym powstał obowiązek podatkowy.Kto jest obowiązany do zapłaty podatku i kiedy powinno to nastąpić?Obowiązany do zapłaty podatku jest nabywca nowego środka transportu. Obowiązkiem (...)

 • Diety krajowe - Sposób rozliczania delegacji służbowych na obszarze kraju - delegacje krajowe

  przez pracodawcę, do miejscowości pobytu stałego lub czasowego i z powrotem. Czy pracownik może wybrać dowolny środek transportu? Nie. Środek transportu właściwy do odbycia (...)

 • Kontrola przewozu produktów leczniczych

  środków transportu? W komunikacie Głównego Inspektora Farmaceutycznego w sprawie obowiązku zgłaszania pełnych, aktualnych list środków transportu wraz z numerami rejestracyjnymi

 • Ulga rehabilitacyjna do rozliczenia za 2017 rok

  życia - możliwe jest odliczenie opłaty dotyczącej wyłącznie przejazdów środkami transportu publicznego, czyli dostępnymi dla ogółu ludności, np. pociągiem, autobusem. Za środek (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  środek młodocianemu albo nieletniemu, sąd kieruje się przede wszystkim tym, aby sprawcę wychować.Art. 13. § 1. Wymierzając karę, środek karny lub inny środek, sąd uwzględnia w (...)

 • Diety zagraniczne - Sposób rozliczania delegacji zagranicznych

  pracownikowi przysługuje 25 % diety. Jakim środkiem transportu pracownik ma obowiązek podróżować? Środek transportu właściwy do odbycia podróży służbowej określa pracodawca. Jakie (...)

 • Opłata emisyjna od 1 stycznia 2019 r.

  .  Zob. też: Będzie Fundusz Niskoemisyjnego Transportu? opłata emisyjna, 2019 rok, Fundusz Niskoemisyjnego Transportu, ustawa o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, strefa czystego

 • Diety zagraniczne - jak rozliczyć delegacje zagraniczne?

  kosztów noclegu ani do ryczałtu za nocleg, jeśli pracodawca lub strona zagraniczna zapewniają mu bezpłatny nocleg. Jak rozlicza się koszty dojazdu pracownika?  Środek transportu (...)

 • Licencja na transport drogowy rzeczy

  licencję z urzędu wydałby dodatkowy wypis. licencja, wypisy, środek transportu, przewóz rzeczy

 • Sposób rozliczania delegacji krajowych (stan prawny aktualny do 31 grudnia 2002 r.)

  miejscowości pobytu stałego lub czasowego na koszt pracodawcy Dieta nie przysługuje także, gdy pracownikowi zapewniono bezpłatne całodzienne wyżywienie Pracodawca określa środek transportu (...)

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii

  Dyrektywa VAT, wewnątrzwspólnotowe nabycie nowego środka transportu, środek transportu, samochód, auto, inne państwo członkowskie UE, Unia Europejska, WE, przedsiębiorca, zwrot VAT, (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  niewynikające z warunków lub przepisów ruchu drogowego, trwające dłużej niż 1 minutę;31) pojazd - środek transportu przeznaczony do poruszania się po drodze oraz maszynę lub (...)

 • Unia Europejska wesprze tych, którzy chcą rozwinąć własny biznes

  trzykrotność planowanych wydatków inwestycyjnych. W tym wypadku przykładowy przedsiębiorca mógłby dofinansować środek transportu kwotą 270 tys. zł (3 x 90 tys. zł). Biznes nie musi być (...)

 • Dotacje z UE. Można dostać nawet 300 tys. zł.

  transportowe są w nieco lepszej sytuacji, ponieważ mogą przeznaczyć na samochód trzykrotność planowanych wydatków inwestycyjnych. W tym wypadku przykładowy przedsiębiorca mógłby dofinansować środek (...)

 • Gospodarka odpadami

  odpadów;  przedstawienie możliwości technicznych i organizacyjnych pozwalających należycie wykonywać działalność w zakresie zbierania lub transportu odpadów; 

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa nowych środków transportu oraz odzyskanie podatku naliczonego

  Kowalski nabył nowy środek transportu za kwotę 60.000 zł plus 13.200 zł VAT. Następnie środek ten został przez Pan Kowalskiego sprzedany na rzecz Pana Klausa z Niemiec za kwotę 80.000 (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  się również jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, na które środek transportowy jest zarejestrowany.2. Jeżeli środek transportowy stanowi współwłasność dwóch (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  doświadczenia i stanu zdrowia. Wybierz odpowiedni środek transportu. Dopasuj go do swoich potrzeb i kierunku wyjazdu. Przed wyjazdem starannie spakuj swój bagaż tak, aby zawierał najpotrzebniejsze (...)

 • Deklaracje VAT i informacje podsumowujące

  nowy środek transportu. Samochód został nabyty w dniu 1 czerwca, w tym dniu też została wystawiona faktura przez firmę austriacką. Zgodnie z przepisami unijnymi i polską ustawą o VAT, Pani (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Spowodowałem Wypadek Samochodowy ze Skutkiem Śmiertelnym

  Doprowadziłem do wypadku samochodowego w wyniku, którego zmarła jadąca ze mną młoda kobieta. Całe zdarzenie wyglądało tak: Razem z kolegą umówiliśmy (...)

 • alimenty a zatajanie dochodow!pomocy

  Niedlugo czeka mnie sprawa alimentacyjna,maz wyprowadzil sie z domu,wnioslam sprawe o rozwod i o alimenty na synka.wiem juz ze bedzie robil wszystko zeby (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane