Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks karny skarbowy

  środek młodocianemu albo nieletniemu, sąd kieruje się przede wszystkim tym, aby sprawcę wychować.Art. 13. § 1. Wymierzając karę, środek karny lub inny środek, sąd uwzględnia (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  odstąpić od wymierzenia kary, jeżeli orzeka równocześnie środek karny, a cele kary zostaną przez ten środek spełnione.§ 2. Przepisu § 1 nie stosuje się do sprawcy (...)

 • Kodeks karny

  pozbawienia wolności grzywnę albo karę ograniczenia wolności do lat 2, w szczególności jeżeli orzeka równocześnie środek karny; karę ograniczenia wolności wymierza się w (...)

 • Porada prawna na temat środek karny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat środek karny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  rzeczy głównej obejmuje również przynależności tej rzeczy, chyba że co innego wynika z orzeczenia. Art. 190. § 1. Orzeczony środek karny przepadku nie narusza praw rzeczowych ograniczonych (...)

 • Jak skrócić zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę po pijanemu? – opinia prawna

  . Opinia prawna Środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje zarówno Kodeks karny, jak i Kodeks wykroczeń. Ponieważ nie doprecyzował Pan w jakim trybie został (...)

 • Wybryki na imprezach masowych będą surowo karane!

  Główny Policji ma zaś przekazywać organizatorom setOstatni( '17' ); imprez setOstatni( '18' ); masowych, na ich wniosek, informacje o osobach, w stosunku do których zastosowano środek karny (...)

 • Obowiązek naprawienia szkody a ubezpieczenie OC

  wystąpienia przeciwko ubezpieczycielowi z roszczeniem regresowym na podstawie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Faktem jest, że środek karny może być orzeczony w (...)

 • Kodeks wykroczeń

  wykroczenie karę lub środek karny tego samego rodzaju, wykonuje się surowszą karę lub środek karny. W razie uprzedniego wykonania łagodniejszej kary lub środka karnego zalicza (...)

 • IV - Kodeks postępowania karnego. Postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Postępowanie odwoławcze

  składu sądu odwoławczego, chyba że zostało wydane przez Sąd Najwyższy.  Art. 431. § 1. Środek odwoławczy można cofnąć. § 2. Oskarżony może cofnąć wniesiony na jego korzyść (...)

 • Zwrot przed terminem zabranego prawa jazdy

  okresu (1 rok i 6 miesięcy - w tym przypadku), na który orzeczono środek karny, uznać go za wykonany, jeżeli skazany przestrzegał porządku prawnego, a środek karny był w stosunku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Czy przysluguje mi skrocenie wyroku??

  Witam wszystkich forumowiczow zostalem skazany za potracenie pieszej na przejsciu znajdujac sie w stanie po spozyciu alkocholu poddalem sie dobrowolnie (...)

 • podanie o skrócenie wyroku

  witam. mam pytanie jak napisać podanie o skrócenie wyroku z tytułu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i jakie dokumenty przedstawiać???? [cytat] witam. (...)

 • Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

  Mąż prowadził samochód w stanie nietrzeżwym . Zabrano mu prawo jazdy na dwa lata. Okres ten już minął . Moje pytanie brzmi - Czy oprócz tego , (...)

 • skrócenie kary zabrania prawo jazdy

  witam. mam pytanie do prawników a mianowicie w grudniu ubiegłego roku miałem kolizję prowadziłem samochód po alkoholu (2promile) sąd zabrał mi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane