Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Warunki zabudowy zagrodowej

  Posiadam 14 h gruntów rolnych z wydanymi warunkami zabudowy zagrodowej. Średnia powierzchnia gospodarstwa rolnego w gminie jest 8.5 h. Czy mogę wydzielić z tego gospodarstwa (...)

 • Zabudowa siedliskowa - opinia prawna

  go nie jest wymagane w przypadku zabudowy zagrodowej, jeżeli powierzchnia gospodarstwa rolnego związanego z tą zabudową przekracza średnią powierzchnię gospodarstwa rolnego (...)

 • Zakup działki pod budowę domu

  gospodarstwa rolnego związanego z planowaną zabudową przekracza średnią powierzchnię gospodarstwa rolnego w danej gminie. Warunek 3 uznaje się za spełniony, jeżeli (...)

 • Porada prawna na temat średnia powierzchnia gospodarstwa rolnego w gminie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat średnia powierzchnia gospodarstwa rolnego w gminie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zezwolenie na budowę na działce rolnej

  jednak, jaka jest średnia powierzchnia gospodarstwa w Pana gminie. Od tego zależeć będzie decyzja w sprawie wzzt. działka siedliskowa, zabudowa, siedlisko, domek (...)

 • Zabudowa zagrodowa - decyzja WZiZ

  Posiadam działkę mającą w poprzednim planie zagospodarowania status gruntu rolnego. Powierzchnia działki jest dużo mniejsza od średniej wielkości gospodarstwa w tej gminie. (...)

 • Ziemia tylko dla rolników !!!

  obowiązują w Danii i Hiszpanii). Dla poprawy struktury agrarnej wprowadza się pojęcie podstawowej powierzchni gospodarstwa rolnego - powierzchnia ta w poszczególnych województwach (...)

 • Ustawa o podatku rolnym

  podatkowego w zakresie podatku rolnego na dany rok podatkowy w pierwszej kolejności stosuje się ulgi określone w art. 13b, następnie w art. 12, w art. 13a i w (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  - w terminie 14 dni od dnia zaistnienia okoliczności uzasadniających powstanie tego obowiązku; 2) odpowiednio skorygować deklaracje w razie zaistnienia zdarzenia, o którym mowa w (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  miarę potrzeby, przyłączenia do sieci zewnętrznych i złączy z instalacją obiektów budowlanych oraz charakterystycznych elementów, punktów pomiarowych, symboli i (...)

 • Ograniczenia w nabywaniu nieruchomości rolnych

  będzie:spółdzielnia produkcji rolnej - w przypadku sprzedaży przez jej członka nieruchomości rolnej stanowiącej wkład gruntowy w tej spółdzielni, lubosoba bliska zbywcy - zstępny, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zabudowa zagrodowa (siedliskowa)

  Witam i bardzo proszę o pomoc.Jestem właścicielem 1,07 ha ziemi rolnej w gminie Pasym.W gminie nie ma MPZP dla tego terenu, średnia pow. gospodarstwa (...)

 • czy na 1hektarze mozna wybudować dom

  czy na dzialce rolnej ktora ma ponad 1 hektar mozna wybudowac dom,czy dostane na niego pozwolenie mimo iz dzialka nie jest budowlana.z gory dziekuje za (...)

 • Zasiedzenie

  Na zasadzie umowy ustnej (w zamian za pralkę, lodówkę itp. w latach 82 ) przez 18 lat uzytkujemy wjazd, gdzie 3/4 ziemi i jest wlasnością sąsiada. (...)

 • Krus chce mi cofnac ubezpieczenie od 2006 roku!

  Obecnie KRUS prowadzi przeciwko mnie postepowanie wyjasniajace moja sytuacje i najprawdopodobniej zostane wylaczona z ubezpieczenia od 2006 roku. Sprawa (...)

 • Podatek od nieruchomości.

  Jestem właścicielem gospodarstwa rolnego: działki o powierzchni 62a w gminie wiejskiej (Spiczyn) i działki o powierzchni 45a w gminie miejsko-wiejskiej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane