Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Łączenie się spółek kapitałowych

  ,opinię biegłego.W jaki sposób dochodzi do połączenia spółek?Łączenie się spółek wymaga uchwały zgromadzenia wspólników lub walnego zgromadzenia każdej z łączących się spółek. (...)

 • Uchwała o połączeniu spółek z o.o.

  . Według pierwszego z poglądów, zarząd powinien podjąć w tej sprawie uchwałę zaprotokołowaną przez notariusza (tak A. Szumański, Łączenie się spółek w świetle kodeksu spółek (...)

 • Obowiązywanie umów przejętej spółki

  . spółka przejmująca, spółka przejmowana, łączenie spółek, umowy, zobowiązania

 • Porada prawna na temat łączenie spółek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat łączenie spółek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zgłoszenie do KRS połączenia spółek z o.o.

  wskazanym w kodeksie spółek handlowych. W dziale dotyczącym łączenia się spółek z ograniczoną odpowiedzialnością nie ma wprost określonego terminu dla takiego zgłoszenia. Dlatego należy (...)

 • Transgraniczne łączenie spółek kapitałowych

  r. w sprawie transgranicznego łączenia się spółek kapitałowych (Dz. Urz. UE L 310 z 25.11.2005, str. 1) spółka, handlowe, kapitałowa, akcyjna, spółka z o.o., udziały, akcje, łączenie

 • Łączenie się spółek z udziałem spółek osobowych

  rejestracja łączących się spółek?Zarząd łączącej się spółki kapitałowej i wspólnicy prowadzący sprawy łączącej się spółki osobowej mają obowiązek zgłoszenia do sądu rejestrowego (...)

 • Uproszczone łączenie spółek

  Czy w przypadku połączenia spółek z o.o., w których udziałowcami są te same dwie osoby fizyczne, wymagane jest ogłoszenie planu połączenia oraz ustanowienie biegłego przez Sąd? Kodeks spółek

 • Połączenie spółki matki ze spółką córką

  trybie należy tego dokonać bez podwyższania kapitału zakładowego spółki przejmującej? Możliwe jest połączenie spółek, w której spółką przejmująca jest spółka matka – posiadająca (...)

 • Zawiadomienie związków zawodowych o przejęciu

  przejęcie jednej przez drugą w całości? Zgodnie z art 499 § 1 kodeksu spółek handlowych plan połączenia powinien zawierać co najmniej: typ, firmę i siedzibę każdej z łączących się (...)

 • Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych

  (akcjonariusza) oraz dopłaty;  3) przekształcenie, podział lub łączenie spółek, jeżeli ich wynikiem jest zwiększenie majątku spółki lub podwyższenie kapitału zakładowego;  4) 

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane