Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Łączenie się spółek kapitałowych

  ,opinię biegłego.W jaki sposób dochodzi do połączenia spółek?Łączenie się spółek wymaga uchwały zgromadzenia wspólników lub walnego zgromadzenia każdej z łączących się spółek. (...)

 • Uchwała o połączeniu spółek z o.o.

  . Według pierwszego z poglądów, zarząd powinien podjąć w tej sprawie uchwałę zaprotokołowaną przez notariusza (tak A. Szumański, Łączenie się spółek w świetle kodeksu spółek (...)

 • Obowiązywanie umów przejętej spółki

  . spółka przejmująca, spółka przejmowana, łączenie spółek, umowy, zobowiązania

 • Opinia prawna na temat łączenie spółek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat łączenie spółek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sposób doręczenia zawiadomienia wspólnikom

  Zarząd wysyła zawiadomienie o Zgromadzeniu Wspólników zwoływanego celem podjęcia uchwały o połączeniu Spółek. Czy wystarczy, jak wyśle to zawiadomienie listem poleconym, czy musi to być list (...)

 • Transgraniczne łączenie spółek kapitałowych

  r. w sprawie transgranicznego łączenia się spółek kapitałowych (Dz. Urz. UE L 310 z 25.11.2005, str. 1) spółka, handlowe, kapitałowa, akcyjna, spółka z o.o., udziały, akcje, łączenie

 • Zgłoszenie do KRS połączenia spółek z o.o.

  wskazanym w kodeksie spółek handlowych. W dziale dotyczącym łączenia się spółek z ograniczoną odpowiedzialnością nie ma wprost określonego terminu dla takiego zgłoszenia. Dlatego należy (...)

 • Łączenie spółek a odpowiedzialność wspólników

  . Wierzyciele są więc zmuszeni do wystąpienia z osobnym powództwem przeciwko wspólnikom i dopiero wyrok wydany na jego podstawie będzie opatrzony klauzulą wykonalności przeciwko wspólnikom. łączenie (...)

 • Uproszczone łączenie spółek

  Czy w przypadku połączenia spółek z o.o., w których udziałowcami są te same dwie osoby fizyczne, wymagane jest ogłoszenie planu połączenia oraz ustanowienie biegłego przez Sąd? Kodeks spółek

 • Łączenie się spółek z udziałem spółek osobowych

  rejestracja łączących się spółek?Zarząd łączącej się spółki kapitałowej i wspólnicy prowadzący sprawy łączącej się spółki osobowej mają obowiązek zgłoszenia do sądu rejestrowego (...)

 • Połaczenie spółek

  naszych opinii: -Ogólne zasady połączenia spółek handlowych-Łączenie się spółek handlowych z udziałem spółek osobowych połączenie spółek, łączenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane